Aktuálně

Když se řekne: "Transplantace vlasů"

Ačkoliv se může zdát, že je transplantace vlasů módní záležitostí posledních let, není to tak úplně pravda. Počátky transplantace vlasů sahají až k počátku minulého století a jsou spojeny zejména s pracovišti v Japonsku a v USA.

Princip transplantace vlasů

Podstatou metody transplantace vlasů je přenesení vlasových štěpů z jiné části hlavy na postižené místo. Takové vlasy dále rostou a zachovávají si vlastnosti zdravých vlasů, které již nevypadnou. „V praxi to vypadá tak, že v zadní části hlavy jsou odebrány štěpy vlasů, které se pod drobnohledem velice opatrně rozdělí na mikroštěpy, které se v příjmové oblasti hlavy nasází do připravených dírek,“ vysvětluje Ing. Milan Dvořák, ředitel  1.soukromé kliniky vlasové transplantace INTER CLINIC Praha-Radotín.  Místo, kde byly štěpy odebrány, se pak zašije plastickým stehem a taková jizva není v případě vlasů delších než 5mm prakticky vidět. Na takto provedené transplantace poskytují špičkové kliniky doživotní záruku.

Není transplantace jako transplantace

Zatímco výše popsaný způsob transplantace vlasů, kterému se odborně říká FUT, zaručuje bezproblémové uchycení transplantovaných vlasů, existují ještě jiné metody, které zdaleka tak úspěšné nejsou.  Mezi ně se řadí i metoda FUE, která spočívá v odebírání vlasových folikulů speciálním nástrojem a následném sázení do postižené oblasti. „Ačkoliv je tato metoda méně invazivní, je takové odebírání  vůči vlasovým folikulům značně nešetrné, a proto mnoho folikulů nakonec odumře, anebo z něj vyrostou velmi slabé a neplnohodnotné  vlasy. Ztráta takto přenesených folikulů dosahuje až 30%,“ vysvětluje Milan Dvořák. Další nevýhodou je, že při jednom zákroku lze nasadit podstatně méně vlasů než při metodě FUT.  Mnoho klientů, kteří podstoupili metodu FUE, proto často podstupuje metodu FUT, aby byl výsledek transplantace skutečně uspokojivý.

Transplantace vlasů je středem zájmu mnoha vědců. V zahraničních laboratořích se intenzivně studuje klonování vlasů, které by mělo být nadějí pro ty, kteří už na své hlavě nemají vhodnou dárcovskou oblast.

Autor: INTER CLINIC Praha-Radotín

Poslat dotaz

1000 znaků zbývá
Přidat soubory

Klinika plastické a vlasové chirurgie INTER CLINIC Praha - Radotín je jednou z nejstarších privátních klinik v Česku. Své služby poskytuje od roku 1993.

  • Na Výšince 3, Praha 5 - Radotín
  • 732 300 900
  • Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
Položit otázku
1000 znaků zbývá
Odesláním formuláře rovněž souhlasíte se zpracováním osobních údajů.
Přidat soubory
Položit otázku
1000 znaků zbývá
Přidat soubory