Transplantace vlasů FUT

Metoda transplantace folikulárních jednotek neboli FUT – follicular unit transplantation se začala prosazovat v roce 1995 a vycházela z nového poznatku, že vlasy člověka nerostou samostatně, ale ve skupinách. Tyto skupiny obsahují 1 – 4 terminální vlasy, 1 – 2 velusové vlasy a k nim přidružené mazové žlázy – musculum arrector, pili, neurovaskulární plexus a perifolliculum, které jednotku vazivově spojují. Transplantace těchto folikulárních jednotek nám umožní dosažení výsledku přirozeného růstu vlasů. Proto je také tato metoda transplantace vlasů v současnosti nejvhodnější.

Metoda transplantace vlasů FUT je velmi účinná

Follicular Unit Transplantation (FUT) je metoda, kdy je možné v jednom zákroku transplantovat více jak několik tisíc štěpů najednou. Tímto způsobem je možné docílit velké vlasové hustoty a přirozeně vypadajícího výsledku. Při tomto procesu je tedy přesazen velký počet folikulárních jednotek.

Jaké má výhody metoda transplantace vlasů FUT?

Výhodou této metody je to, že vlasy jsou transplantovány ve svých přírodních formách „folikulárních jednotkách", složených z vlasových mikroštěpů o skupinách 1 - 4 vlasů. Vlasové skupiny, které jsme nazvali folikulární jednotky, jsou odděleny pod mikroskopem a osázeny do určené oblasti na hlavě. Výsledek takto provedené transplantace vlasů je nerozpoznatelný od přirozených vlasů člověka.

Nejdůležitější výhody transplantace vlasů metodou FUT

  •   - esteticky vynikající výsledek
  •   - efektivní/šetrné zpracování odebraného materiálu
  •   - není třeba vyholit celou zadní část hlavy
  •   - méně operací při osázení vetší plochy
  •   - doživotní záruka na růst nových vlasů
  •   - lepší uchycení a životnost štěpů
  •   - přenesení až 1600 štěpů (=téměř 4 000 vlasů) v jednom zákroku

Nevýhody transplantace vlasů metodou FUT

Jedinou nevýhodou je malá tenká jizva, která je vidět pokud jsou vlasy kratší více jak 5 mm.

Jaký je možný počet štěpů k vlasové transplantaci?

Dárcovská plocha by měla mít délku 10 – 20 cm a šířku asi 1 cm. Záleží to především na počtu vlasových jednotek potřebných při transplantaci. Průměrně lze získat 40-80 vlasových jednotek na cm², což odpovídá asi 2000-3000 vlasů.

Transplantace vlasů metodou FUT - průběh

Před samotným zákrokem transplantace vlasů se sestříhá nakrátko odběrová oblast v týlním vlasovém věnci. Dalším krokem je zkrácení vlasů v místě transplantace. Potom dochází ke znecitlivění odběrové oblasti speciálním anestetickým roztokem, který působí po celou dobu operace. Díky této anestezii, která trvá až 9 hodin, pacient netrpí žádnými bolestmi. Kožní materiál odebraný z hlavy pacienta se dále zpracovává pod lupou v chlazených roztocích na folikulární jednotky. Ty obsahují 1 – 3 vlasy, které sázíme v uvedeném počtu na holá místa. Oblast odběru, která je široká maximálně 1,5 cm se následně sešije a po transplantaci vlasů na místě vznikne max. 1mm úzká jizvička.
Napište nám
1000 znaků zbývá
Přidat soubory

vlasovamezoterapie