Transplantace vlasů FUT

stripová metoda transplantace vlasů

Zkušenosti klientů

Jak funguje transplantace vlasů?

Principem transplantace vlasů je přenesení vlasových folikulů z oblasti zadní části hlavy do míst, kde chybí. Jde tedy o "autotransplantaci". Proč někde vlasy rostou a někde se tvoří pleš? Vypadávání vlasových folikulů je způsobeno přeměnou testosteronu na dihydrotestosteron. Tato přeměna se děje kvůli přítomnosti speciálního enzymu (5-alfa reduktáza). Takto přeměněný testosteron zapříčiňuje odumírání vlasových folikulů, padání vlasů a tvorbu pleše.

Vlasy z oblasti týla a spánků tento enzym neobsahují, proto zde vlasy obvykle nevypadávají. Přeneseme-li tyto vlasy na postižená místa, kde vlasy chybí, rostou tyto vlasy nadále bez jakýchkoliv problémů a již nevypadnou.

Transplantace vlasů v INTER CLINIC

Při transplantaci vlasů je důležité, aby přenesený vlas plnohodnotně rostl. Proto jsou zde klíčové dva momenty:

Odběr vlasových folikulů: odběr vlasových folikulů musí proběhnout maximálně šetrně, aby nedošlo k jejich poškození. Poškozený folikul neprodukuje zdravý vlas, případně zcela zaniká. Vlasové folikuly lze odebrat ručně, anebo roboticky: robotické odebírání vlasů je rychlejší, není však přesnější než lidské oko. V INTER CLINIC používáme výhradně ruční odběr vlasových folikulů.
Podle toho, jakým způsobem dochází k odběru vlasových folikulů rozlišujeme metody transplantace vlasů: metoda FUT a metoda FUE.

Sázení vlasových folikulů: umisťování vlasových štěpů do připravených dírek na holých místech musí být prováděn rovněž šetrně. Vlasový chirurg musí zvolit adekvátní hustotu transplantovaných vlasů a musí umět odhadnout směr jejich budoucího růstu tak, aby výsledek působil přirozeně. Vlasové folikuly se všude na světě sázejí ručně. Něco jako "robotická implantace" neexistuje a velmi pravděpodobně by ani nebylo dosaženo skutečně přirozeně vypadajícího výsledku.

Metoda transplantace s doživotní zárukou

Vlasová klinika INTER CLINIC používá obě metody odběru vlasových folikulů, tedy metodu FUT (též "metoda stripu") i metodu FUE. Metoda stripu(=proužku) je metoda, kdy se na zadní části hlavy odebere proužek vlasů i s folikuly, které se následně pod mikroskopem opatrně rozdělí na tzv. mikroštěpy.  Tím je zaručeno, že se vlasové folikuly odběrem nepoškodí. Na tuto - maximálně šetrnou metodu - poskytujeme doživotní záruku

Metoda FUE je metoda odběru jednotlivých mikroštěpů přímo z hlavy klienta. Tuto metodu upřednosťnují ti, kdo chtějí nosit vlasy kratší délky než 5 mm, protože zde nevzniká tenká odběrová jizva. 

Zeptejte se nás

Bezplatná konzultace s vlasovým specialistou

Metoda FUT

Metoda FUT

Metoda transplantace vlasů FUT je nejrozšířenější metodou napříč světovými klinikami.
  • šetrné vůči vlasovým štěpům
  • přenesení až 1500 mikroštěpů (tedy cca 4000 vlasů)
  • doživotní záruka na transplantované vlasy

Více o metodě FUT

 

Metoda FUE

Metoda FUE

Metoda transplantace vlasů FUE je populární zejména v Turecku, a to kvůli menší invazivitě. 
  • méně šetrné vůči vlasovým štěpům
  • větší pracnost, zákrok trvá déle
  • nevzniká horizontální jizva v zadní části hlavy

Více o metodě FUE

Zkušenosti klientů

Napište nám

Zeptejte se nás...

Klinika plastické a vlasové chirurgie INTER CLINIC Praha - Radotín je jednou z nejstarších privátních klinik v Česku. Své služby poskytuje od roku 1993.

  • Na Výšince 3, Praha 5 - Radotín
  • 732 300 900
  • Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
Položit otázku
1000 znaků zbývá
Přidat soubory
Položit otázku
1000 znaků zbývá
Přidat soubory