Trasplantace vlasů a časté dotazy

Jak vybrat vlasovou kliniku?

Vlasových klinik v Česku moc není. V týmu se shodneme, že kdybychom z nějakého důvodu nechtěli na transplantaci vlasů "k nám", obrátili bychom se na jednu jedinou kliniku, která má za sebou určitou historii. Určitě bychom nešli tam, kde se z kadeřnictví a obchodu s vlasovou kosmetikou stalo přes noc pracoviště provádějící transplantace vlasů jen proto, že pracovníci byli na týdenním školení v zahraničí. Ani nákup drahých technologií neumí nahradit desítky let zkušeností.

To je špatně. Ptejte se na historii a chtějte doložit konkrétní výsledky od konkrétního lékaře na onom pracovišti. Nenechte se obalamutit fotkami pořízenými jinými lékaři na jiných pracovištích! Nehazardujte.
 

Proč je výběr kliniky důležitý? 

Je tomu proto, že od zkušeností kliniky se odvíjí kvalita výsledku. A bohužel - u transplantace vlasů máte jeden jediný pokus. Když se transplantace nepovede a vlasy nevyrostou, není jak nahradit zničené vlasové štěpy. To je rozdíl oproti jiným výkonům v estetické chirurgii: když se nepovede např. liposukce, není problém výsledek opravit. To u vlasové transplantace bohužel neplatí.
We carry long lasting partnership by fulfilling customer expectations and at the same time keeping business efficiency sound! As we hold a personalized and beyond business care for our customers, we keep a keen eye on real-time problem exactly the way our customers look at them and provide far fetching solutions at highly optimized cost levels.
 

Jste opravdu jediná klinika v Česku, která poskytuje doživotní záruku na transplantaci?

Ano, jsme jediná klinika v Česku, respektive ve střední Evropě, která poskytuje na růst transplantovaných vlasů doživotní záruku. Je tomu proto, že za téměř 30 let naší existence jsme naši metodu natolik "vyladili", že si můžeme dovolit takovou záruku poskytnout.

Chci podstoupit transplantaci vlasů. Jak to nejrychleji zařídit?

Nejdříve musíte podstoupit konzultaci s vlasovým specialistou. Konzultace je bezplatná a v případě, že například žijete v zahraničí, můžete místo konzultace poslat Vaše fotografie prostřednictvím emailu. Usoudíme-li, že je u Vás transplantace vlasů vhodná, domluvíme se na termínu zákroku.
 

Jaké předoperační vyšetření potřebuji?

Vyšetření krve (základní biochemické vyšetření, krevní obraz, srážlivost, FW, HIV, žloutenka) a vyšetření moči.
 

Kdo nemůže podstoupit transplantaci vlasů?

Transplantaci nelze provést, pokud není dostatečná dárcovská plocha (vzadu mezi ušima). Dále transplantaci nelze provést u klienta, který trpí diabetem (aplikuje inzulín), další kontraindikací je alopecie areata, porucha srážlivosti, žloutenka, HIV, lupénka, ekzém a seboroická dermatitida ve vlasech.

Kolik dní dovolené si mám zajistit?

Ideálně 1-2 týdny dle typu povolání. 

Musím si na zákrok oholit hlavu?

Ne. Lepší je nechat si delší vlasy, a to zejména v odběrové partii. Vlasy vyholíme na potřebných místech až těsně před zákrokem.

Jak dlouho transplantace vlasů trvá?

Přibližně 3-6 hodin dle velikosti zákroku. Během transplantace můžete sledovat film, poslouchat hudbu, anebo si s námi povídat :)
 

Je transplantace vlasů bolestivá?

Nepříjemná je pouze aplikace lokální anestezie. Samotný odběr a přenášení vlasových štěpů už probíhá bezbolestně.  

Můžu po zákroku domů?

Ano, je ale vhodné mít doprovod.

Jak probíhá rekonvalescence?

Po transplantaci se vytvoří stroupky, které se začnou odlupovat týden po zákroku a vyloupnou se do 2-3 týdnů dle hojivosti klienta. Třetí den po zákroku se objeví otok, který mizí do týdne. Přibližně 12.-14. den od zákroku vytahují stehy. Klient by měl zůstat v klidu a důležité je se neudeřit do hlavy. Veškeré pooperační pokyny dostane klient po zákroku písemně. 
 

Co nesmím dělat a jak dlouho?

Po dobu jednoho měsíce od transplantace se nesmí sportovat, saunovat, chodit do bazénu a zvedat těžké ženy přes práh :-)
 

Pozná okolí, že jsem byl nedávno na transplantaci vlasů?

Jak kdy, záleží na velikosti plochy a na účesu. Co se týká vzhledu transplantovaných vlasů po zhojení, jen odborník pozná, že má člověk transplantované vlasy. Vlasy z INTER CLINIC působí přirozeně.   
 

Kdy mi začnou růst nové vlasy?

Přibližně po 2-3 měsících. Po půl roce probíhá kontrola na naší klinice.

Jsem veřejně známá osoba. Zajistíte mi konzultaci a zákrok tak, abych se nepotkal s dalšími klienty?

Jistě. Diskrétnost je samozřejmostí. Budete-li si to přát, zajistíme vše tak, abyste přišel do kontaktu jen s pracovníky kliniky.
Našimi klienty je nespočet politiků, herců, zpěváků či sportovců. To, že se s nimi veřejně "nechlubíme", je důkaz naší loajality vůči klientům.

Nikdy neupřednostňujeme naši image před soukromím klientů!