Jak funguje transplantace vlasů?

Image

Jak funguje transplantace vlasů

Principem transplantace vlasů je přenesení vlasových folikulů z oblasti zadní části hlavy do míst, kde chybí. Jde tedy o "autotransplantaci". Proč někde vlasy rostou a někde se tvoří pleš? Vypadávání vlasových folikulů je způsobeno přeměnou testosteronu na dihydrotestosteron. Tato přeměna se děje kvůli přítomnosti speciálního enzymu (5-alfa reduktáza). Takto přeměněný testosteron zapříčiňuje odumírání vlasových folikulů, padání vlasů a tvorbu pleše.

Vlasy z oblasti týla a spánků tento enzym neobsahují, proto zde vlasy obvykle nevypadávají. Přeneseme-li tyto vlasy na postižená místa, kde vlasy chybí, rostou tyto vlasy nadále bez jakýchkoliv problémů a již nevypadnou.

Odběr vlasových folikulů: odběr vlasových folikulů musí proběhnout maximálně šetrně, aby nedošlo k jejich poškození. Poškozený folikul neprodukuje zdravý vlas, případně zcela zaniká. V INTER CLINIC používáme techniku FUT, kdy nedochází k žádnému poškození vlasových folikulů. Folikuly před implantací ošetřujeme výhradně pod mikroskopem.

Sázení vlasových folikulů: umisťování vlasových štěpů do připravených dírek na holých místech musí být prováděn rovněž šetrně. Vlasový chirurg musí zvolit adekvátní hustotu transplantovaných vlasů a musí umět odhadnout směr jejich budoucího růstu tak, aby výsledek působil přirozeně. Dosažení přirozeného výsledku záleží na zkušenosti pracoviště. V INTER CLINIC si dostatečnými zkušenostmi můžete být jisti.

Domluvte si u nás bezplatnou konzultaci, rádi Vám o transplantaci vlasů sdělíme víc.

Spojte se s námi

Zeptejte se nás, jak Vám můžeme pomoci.
Za zeptání u nás nic nedáte :)
Zeptejte se nás

Zeptejte se nás na svůj
vlasový problém

Je to nejrychlejší cesta k Vaší spokojenosti s vlasy.