Historie transplantace vlasů

Image

Historie transplantace vlasů

Historie transplantace vlasů sahá až do doby 1. světové války. Vyvíjela se především v Japonsku a USA. V 50. a 60. letech byl rozpracován podrobnější postup transplantace vlasů americkým dermatologem profesorem Dr. Normalem Orentreichem.

Transplantace vlasů pomocí vlasových štěpů 

Profesor Dr. Orentreich v USA transplantoval zpočátku kožní štěpy o velikosti až 4 mm, které obsahovaly 10 – 20 vlasových folikulů. Potvrdil tím, že vlasové/kožní štěpy, které jsou přenesené při transplantaci vlasů z jiné části hlavy na postiženou oblast, rostou a zachovají si vlastnosti zdravých rostoucích vlasů a už dále nepodlehnou androgenetickému výpadu.

Počátkem 80. let se kožní štěpy nahrazovaly novou metodou miništěpů a mikroštěpů. Což byla úspěšnější metoda, díky které byla reputace transplantace vlasů napravena. Dnes už používáme k transplantace vlasů mikroštěpy s 1 – 4 vlasy.

Transplantace folikulárních jednotek

Novou metodou v transplantaci vlasů byla tzv. metoda transplantace folikulárních jednotek. Začala se prosazovat v roce 1995 a vycházela z nového poznatku, že vlasy člověka nerostou samostatně, ale ve skupinách. Tyto skupiny obsahují 1 – 4 terminální vlasy, 1 – 2 velusové vlasy a k nim přidružené mazové žlázy – musculum arrector, pili, neurovaskulární plexus a perifolliculum, které jednotku vazivově spojují. Transplantace těchto folikulárních jednotek nám umožní dosažení výsledku přirozeného růstu vlasů. Proto je také tato metoda transplantace vlasů v současnosti nejvhodnější.


V České republice je průkopníkem vlasových transplantací naše klinika INTER CLINIC. Na naší radotínské klinice byla provedená úplně první transplantace vlasů na území Česka, psal se rok 1993. Za téměř tři desítky let máme za sebou tisíce spokojených klientů.

Naši lékaři sledují nejmodernější světové trendy v transplantaci vlasů a v podpůrné léčbě - to proto, abychom si udrželi pozici jedničky ve střední Evropě.

Inspirujeme se zejména v USA, kde je ročně provedeno nejvíce transplantací na světě.

Napište nám

Zeptejte se nás, jak Vám můžeme pomoci.
Za zeptání u nás nic nedáte :)
Zeptejte se nás

Zeptejte se nás na svůj
vlasový problém

Je to nejrychlejší cesta k Vaší spokojenosti s vlasy.